آمادگی محققان کشور برای تحقق جهش تولید

به گزارش وبلاگ فناوری، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره نامگذاری سال جهش تولید و اینکه دانشگاه ها چگونه می توانند در تحقق این شعار عمل کنند یادداشتی برای خبرنگاراننوشت که متن این یادداشت به شرح زیر است:

آمادگی محققان کشور برای تحقق جهش تولید

باسمه تعالی

سال 1399 از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال جهش تولید نامگذاری شد. این پیام راهبردی، همه مسئولین، دست اندرکاران حوزه های اقتصادی و بخش های مرتبط را در یک مأموریت مهم و اساسی قرار می دهد.

لازمه تحقق این شعار راهبردی و بسیار مهم که نجات اقتصاد کشور و در سایه آن تضمین رفاه مردم را در بر دارد، باور به ممکن بودن آن و تلاش برای تحقق آن است.

در این رابطه متخصصین، فناوران، صاحبان علم و دانش و در نهایت جامعه علمی کشور مسئولیت ویژه ای را به عهده خواهند داشت.

جامعه علمی کشور باید با مطالعه و ارائه نظرات علمی، بسترهای مناسب این جهش را تعریف و برای عملی شدن آن اقدام کنند و با شناختی که از توانایی های علمی و فناوری کشور دارم، به نظر می رسد دانشمندان، محققان و فناوران کشور این آمادگی را داشته باشد.

در طرف دیگر، مسئولین بخش های مختلف از جمله حوزه های اقتصادی، تولیدی و سایر بخش های مرتبط نیز باید فراموش نکنند که ظرفیت بزرگ علمی و فناوری کشور در کنار آنها و در دسترس آنها حضور دارند.

با هماهنگی، همکاری و هم افزایی می توان به اهداف بزرگ این مأموریت و مسئولیت دست یافت.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن برنامه ریزی برای حضور مؤثر در حرکت ملی در سال پیش رو، اعلام آمادگی کامل می کند تا در خدمت برنامه ریزان، مدیران اجرایی و تولید کنندگان خُرد و کلان کشور باشد.

خداوند قادر متعال نیز تلاشگران را کمک خواهد کرد.

انشاالله

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمادگی محققان کشور برای تحقق جهش تولید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی محققان کشور برای تحقق جهش تولید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید