استاندار کرمانشاه:برای ایجاد اشتغال احتیاج به بهبود فضای کسب و کار داریم

به گزارش وبلاگ فناوری، استاندار کرمانشاه گفت: برای حل مشکل بیکاری احتیاج به سرمایه گذاری، فراوری ثروت، برداشتن موانع بر سرراه سرمایه گذاری و کوشش برای بهبود فضای کسب و کار داریم.

استاندار کرمانشاه:برای ایجاد اشتغال احتیاج به بهبود فضای کسب و کار داریم

به گزارش وبلاگ فناوری، هوشنگ بازوند در آیین معارفه دکتر راهنمایی حاتمی به عنوان معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری که با حضور معاونین و مدیران ستادی استانداری برگزار گردید، گفت: در شرایط حال حاضر کوشش برای حرکت در جهت حل مسائل بیکاری، توسعه فضای کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار و همچنین تسریع در اجرای پروژه های عمرانی مهمترین راهبردها و اولویت های کاری در استان است.

برای حل مشکل بیکاری مستلزم ایجاد سرمایه گذاری در استان هستیم استاندار کرمانشاه با اشاره به مشکل بیکاری در استان گفت: شغل امکان دارد با سخنرانی از بین برود، اما با سخنرانی شغل ایجاد نمی گردد، لذا برای حل مشکل بیکاری احتیاج به سرمایه گذاری، فراوری ثروت، برداشتن موانع بر سرراه سرمایه گذاری و کوشش برای بهبود فضای کسب و کار داریم. وی اضافه نمود: بزرگترین موانع بر سرراه سرمایه گذاری در بدنه و مجموعه ساختار اداری وجود دارد که این ساختار مانع از جذب سرمایه گذاری می گردد و سرمایه گذار هم در جایی سرمایه گذاری می نماید که اشتغال و فضای کسب و کار در آن مناسب باشد. وی توضیح داد: اگر استان کرمانشاه دارای نرخ بالای بیکاری و عدم فضای کسب و کار می باشد، کمتر سرمایه گذاری حاضر به سرمایه گذاری در استان می گردد، اما ما در یک سال گذشته کوشش خود را برای تغییر ساختار اداری برای جذب سرمایه گذاری بکار گرفته ایم و از مدیران خواسته ایم با جدیت و پیگیری به دنبال ارتقای بهبود فضای کسب و کار در استان باشند. بازوند خاطرنشان ساخت: باید با گفتمان مشکل فضای کسب و کار را در استان حل کنیم و در همین راستا در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل قصد داریم این نوع گفتمان را گسترش دهیم تا روند جذب سرمایه گذاری در استان به یک فرهنگ تبدیل گردد و مدیران هم باید این نوع رفتار را به زیرمجموعه های خود گسترش دهند.در تغییرات مدیران به دنبال ارتقای توانمندی هستیم استاندار کرمانشاه همچنین با بیان اینکه در انتصابات به دنبال ارتقای توانمندی مدیران هستیم، گفت: ما به دنبال مدیران ریسک پذیر و توانمند هستیم و در تغییر مدیران کوشش داریم چنین مدیری برای استان انتخاب گردد. وی گفت: در بحث انتصاب مدیران به دنبال ایجاد شکاف و اختلاف با دیگر مسئولین نیستیم، زیرا اعتقاد داریم که ضرر اختلاف بین مسئولین به مردم می رسد. بازوند با معرفی دکتر راهنمایی حاتمی به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از کوشش های مهندس رضا رحیمی معاون سابق این حوزه تقدیر کرد و گفت: حتماً در جلسه شورای اداری که هفته آینده برگزار خواهیم کرد، رسما آقای حاتمی را به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری معرفی و همچنین از زحمات آقای رحیمی معاون سابق هماهنگی امور اقتصادی تقدیر خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استاندار کرمانشاه:برای ایجاد اشتغال احتیاج به بهبود فضای کسب و کار داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار کرمانشاه:برای ایجاد اشتغال احتیاج به بهبود فضای کسب و کار داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید