اقدامات اضطراری بانک جهانی برای مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ فناوری، بانک جهانی گفت 12 میلیارد دلار کمک اضطراری برای مقابله با کرونا در اختیار کشورهای مختلف قرار خواهد داد.

اقدامات اضطراری بانک جهانی برای مقابله با کرونا

بانک جهانی اعلام کرد 12 میلیارد دلار کمک اضطراری برای مقابله با کرونا در اختیار کشورهای مختلف قرار خواهد داد.

به گزارش ایسنا به نقل از بی بی سی، بانک جهانی از ارائه یک بسته کمک 12 میلیارد دلاری به کشورهای در حال توسعه برای مقابله با کرونا خبر داد که این بسته شامل وام هایی با نرخ بهره کم، کمک های اقتصادی و کمک های فنی خواهد بود.

این بسته پس از آن ارائه می شود که گسترش شیوع کرونا موجب اخلال جدی در فرایند فعالیت های تجاری و کسب وکارها شده و نگرانی ها از وقوع رکود اقتصادی در بخش بزرگی از جهان را سبب شده است.

بانک جهانی با تاکید بر ضرورت تقویت توانمندی های بخش بهداشت و درمان گفته است بخشی از این وام ها صرف کمک به بخش خصوصی برای کاستن از تبعات اقتصادی ویروس کرونا خواهد شد. دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی در گفتگو با بی بی سی گفت: کاری که می خواهیم انجام دهیم این است که دوران گذار از بیماری را محدودتر کنیم. وی با بیان اینکه برای حفظ جان افراد باید سریع تر حرکت کنیم افزود: شاید نیاز باشد تا منابع بیشتری را به مقابله به کرونا اختصاص دهیم اما برای هر سناریویی آماده هستیم.

در شرایطی که ویروس کرونا تا به امروز دست کم در بیش از 70 کشور جهان رویت شده، بانک جهانی اعلام کرده است که اولویت دریافت این وام ها با کشورهای فقیر و پرریسک خواهد بود.

ویروس کرونا تا به امروز بیش از 92 هزار نفر را مبتلا کرده که بیش از 80 هزار مورد آن مربوط به چین بوده است. هم چنین تا به امروز بیش از 3200 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 از دست داده اند.

هر چند به لطف تدابیر بهداشتی مقامات چینی، سرعت شیوع و تلفات ناشی از کووید-19 در این کشور کاهش یافته است اما در سایر نقاط جهان فرایند شیوع ویروس کماکان نگران کننده باقی مانده است که در این بین بیشترین شیوع مربوط به کره جنوبی و کشورهای عضو منطقه یورو نظیر ایتالیا، فرانسه و آلمان بوده است.

منبع: عصر ایران

به "اقدامات اضطراری بانک جهانی برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات اضطراری بانک جهانی برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید