بستری بیش از 2800 بیمار کرونایی در بیمارستان های دانشگاه آزاد

به گزارش وبلاگ فناوری، رئیس دانشگاه آزاد از بستری شدن بیش از 2800 بیمار کرونایی در بیمارستان های این دانشگاه خبر داد.

بستری بیش از 2800 بیمار کرونایی در بیمارستان های دانشگاه آزاد

به گزارش وبلاگ فناوری، دیدار نوروزی دکتر محمدمهدی طهرانچی با معاون و مدیران کل معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد پیش از ظهر امروز از طریق ویدئوکنفرانس برگزار گشت.

طهرانچی در ابتدای این نشست، از تمامی پزشکان، پرستاران و کادر درمانی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد که طی روزهای گذشته با تمام وجود در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا در خدمت مردم بودند، قدردانی و برای آن ها آرزوی توفیق و سلامتی کرد.

وی از بستری شدن بیش از 2 هزار و 800 بیمار کرونایی در بیمارستان های دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: تا روز گذشته، بیش از 2800 بیمار کرونایی در 3 بیمارستان فرهیختگان، بوعلی و امیرالمونین(ع) بستری و تحت درمان قرار گرفتند که پذیرش و خدمات رسانی به این بیماران همچنان ادامه دارد.

رئیس دانشگاه آزاد از معاونت علوم پزشکی دانشگاه خواست با توجه به از سرگیری فعالیت های اداری سازمان مرکزی دانشگاه و فعالیت های آموزشی حضوری دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی، این معاونت پروتکل های فاصله گذاری هوشمند را برای مراجعه کنندگان، حاضران در جلسات دفاع، دانشجویان شرکت کننده در کلاس های حضوری (کارگاهی و آزمایشگاهی) تدوین کند و در اختیار مسئولان مربوطه قرار دهد. همچنین برنامه ریزی ویژه برای بسته آموزشی دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ترم جاری را انجام دهد.

طهرانچی همچنین پیشنهاد داد مدیران معاونت علوم پزشکی دانشگاه، از طریق کانال دانشجویی دانشگاه آزاد ، جوابگوی سؤالات و ابهامات دانشجویان باشند.

دکتر محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد نیز گزارشی از علمکرد حوزه های مختلف معاونت علوم پزشکی به ویژه در بحث کرونا را ارائه کرد و گفت: از ابتدای سال 98 کمیته مرکزی سلامت در حوادث و بلایا در معاونت علوم پزشکی تشکیل شد و بلافاصله پس از وقوع سیل در کشور، گروه های جهادی شامل تیم های پزشکی، پرستاری، مامایی و دامپزشکی به 116 روستای استان های سیل زده اعزام شدند و توانستند به بیش از 15 هزار نفر خدمت رسانی کنند.

راه اندازی سامانه گروه های جهادی سلامت، تدوین سند آمایش سرزمینی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، تشکیل شورای راهبری مراکز درمانی و کمیسیون معاملات مرکزی مربوطه در این معاونت، راه اندازی مرکز پایش سلامت در بیمارستان فرهیختگان، هدایت طیف های درمانی و قطب کشوری در حوزه دامپزشکی، برنامه ریزی برای ایجاد کلینیک های جامع روانشناسی و... از جمله اقدامات اجرا شده در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 98 بود که دکتر نفر به تشریح آن ها پرداخت.

وی با اشاره به اقدامات این معاونت در مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: به محض اطلاع از شیوع ویروس کرونا در کشور، شورای سلامت و کمیته مقابله با کرونا، با موضوع معاونت علوم پزشکی در دانشگاه آزاد تشکیل و درگاه آموزشی مرتبط با پیشگیری از ویروس کرونا راه اندازی شد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، تدوین و گردآوری محتوای آموزشی پیشگیری از ویروس کرونا و پیگیری تأمین لباس های محافظ کادر پزشکی، ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای بیمارستان های دانشگاه آزاد اسلامی و هماهنگی برای ایجاد فضای مناسب برای دوران نقاهت بیماران بهبودیافته با هماهنگی ستادکل نیروهای مسلح را از دیگر اقدامات حوزه متبوع خود در مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا، کشور ما نیز شرایط سختی را می گذراند که امیدوارم بتوانیم با موفقیت از این دوران گذر کنیم.

در ادامه این جلسه، دکتر امین قاسم بگلو (مدیرکل دفتر توسعه خدمات سلامت)، دکتر فرهاد ادهمی مقدم (مدیرکل دفتر توسعه آموزش و امور دانشجویان علوم پزشکی)، مهندس همایون رستگارزاده (سرپرست معاونت توسعه منابع سلامت)، دکتر عباس احمدی (سرپرست دفتر توسعه پژوهش و فناوری علوم پزشکی) گزارش مبسوطی از اهم اقدامات و عملکرد حوزه علوم پزشکی دانشگاه مطرح کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بستری بیش از 2800 بیمار کرونایی در بیمارستان های دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستری بیش از 2800 بیمار کرونایی در بیمارستان های دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید