بهبودی نسبی 2 بیمار مبتلا به کرونا در لرستان، اقلام بهداشتی در اختیار مردم قرار می گیرد

به گزارش وبلاگ فناوری، مسئول برنامه کنترل و مراقبت از پیشگیری کرونا در لرستان با اشاره به اینکه شرایط جسمی 2 بیمار مبتلا در لرستان رو به بهبودی است گفت: اقلامی بهداشتی در اختیار مردم قرار می گیرد.

بهبودی نسبی 2 بیمار مبتلا به کرونا در لرستان، اقلام بهداشتی در اختیار مردم قرار می گیرد

به گزارش خبرنگار از ، مسئول برنامه کنترل و مراقبت از پیشگیری کرونا در لرستان با اشاره به اینکه شرایط جسمی 2 بیمار مبتلا در لرستان رو به بهبودی است گفت: اقلامی بهداشتی در اختیار مردم قرار می گیرد.

مریم کوشکی عصر امروز در جمع وبلاگ فناوری این شهرستان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در لرستان گفت: تا به امروز 65 نفر مشکوک به این ویروس در لرستان بستری شده اند که پس از ارسال نمونه های آزمایش به مرکز تا به امروز دو مورد مثبت اعلام شد.

او با بیان اینکه دو مورد مبتلا به ویروس کرونا مربوط به شهرستان های بروجرد و خرمآباد بودند افزود: این دو بیمار مرد هستند که بیمار بروجردی 31 و بیمار خرم آبادی 22 سال سن دارند.

مسئول برنامه کنترل و مراقبت از پیشگیری کرونا در لرستان بیان کرد: خوشبختانه شرایط بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بروجرد رو به بهبودی می رود و کاملا هوشیار است.

او بیان نمود: در شهرستان خرم آباد نیز هوشیاری بیمار مبتلا به ویروس کرونا بهتر از قبل است که امیدواریم فرایند روبه بهبودی را سپری کنند.

کوشکی در رابطه با برنامه های دانشگاه علوم پزشکی در بحث مقابله با این ویروس گفت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان بر اساس دستور العمل وزارت بهداشت تمهیداتی را اتخاذ کرده است به طوری که برای بیماران مبتلا به کرونا بیمارستان عشایر خرم آباد را به عنوان بیمارستان مرجع در نظر گرفته و دو بخش از بیمارستان با اتاق های ایزوله با فشار منفی و کیت حفاظت شخصی تخلیه شده است.

او شرح داد: اگر در استان استان دچار همه گیری شویم از نظر بیمارستانی مسئله ای نداریم و با تمهیدات اندیشیده شده برخی بیمارستان ها کاملا تخلیه خواهند شد.

مسئول برنامه کنترل و مراقبت از پیشگیری کرونا در لرستان به لزوم رعایت نکات ایمنی توسط مردم برای پیشگیری از این بیماری اشاره کرد و گفت: انجام تست ویروس کرونا در لرستان و سایر استان های کشور آزمایشگاهی امکان پذیر نیست و تمام آزمایشات در دانشگاه تهران انجام می گیرد.

او شرح داد: بنا شده وزارت بهداشت چند دانشگاه کشور را به عنوان قطب اعلام کند و تجهیزات و کیت لازم را در اختیارشان قرار دهند که زمان پاسخ دهی به نمونه ها کاهش پیدا کند که با این اقدام جواب نمونه ها 24 ساعته اعلام می شود.

کوشکی اظهارداشت: بنا شده دانشگاه علوم پزشکی اقلامی بهداشتی در اختیار مردم قرار دهد و وزارت بهداشت نیز در روز های آینده قرار است مقداری اقلام بهداشتی در اختیار استان ها قرار دهد.

او افزود: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در حال حاضر بیمارستان های دولتی را به مواد مصرفی مورد نیاز مردم مجهز کرده است.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بهبودی نسبی 2 بیمار مبتلا به کرونا در لرستان، اقلام بهداشتی در اختیار مردم قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبودی نسبی 2 بیمار مبتلا به کرونا در لرستان، اقلام بهداشتی در اختیار مردم قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید