تصاویر ماهواره ای حاکی از فعالیت در تاسیسات موشکی کره شمالی است

به گزارش وبلاگ فناوری، تحلیلگران اعلام کردند: تصاویر ماهواره ای حاکی از آن است که کره شمالی احتمالا برای پرتاب یک موشک یا یک راکت فضایی در آینده نزدیک آماده می شود؛ اقدامی که احتمالا به عنوان ضربه ای به روابط آمریکا، کره شمالی تفسیر خواهد شد.

تصاویر ماهواره ای حاکی از فعالیت در تاسیسات موشکی کره شمالی است

به گزارش وبلاگ فناوری، این تصاویر ماهواره ای که در تاریخ 22 فوریه توسط کمپانی دیجیتال کلوب گرفته شده افزایش اندک در فعالیت یکی از تأسیسات در سانومدونگ واقع در حومه پیونگ یانگ را نشان می دهد. کره شمالی پیش تر تعدادی از موشک های بالستیک قاره پیما و راکت های ماهواره انداز خود را در تأسیسات سانومدونگ سوار کرده است.

انتشار این تصاویر به دنبال ارزیابی اجرا شده توسط وب سایت نورث 38 صورت گرفت که در آن ارزیابی آمده بود: تأسیسات پرتاب ماهواره سوهای که بخشی از آن به عنوان اقداماتی در راستای خلع تسلیحاتی اتمی منحل شده بود، در حال حاضر فعالیت های عادی خود را از سر گرفته است؛ اقداماتی که ظاهراً پس از ناکامی مذاکرات اخیر میان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هانوی اجرا شده است.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، جفری لویز، مدیر پروژه منع گسترش تسلیحات اتمی آسیای شرقی در مؤسسه مطالعات بین المللی میدل بری که این تصاویر جدید را مطالعه کرده است، گفت: ما شاهد تجهیزات بسکمک هستیم که در تأسیسات سانومدونگ فعال هستند و همچنین شاهد فعالیت هایی در راه آهن هستیم که احتمالاً در آنجا بارگیری اجرا شده و به تأسیسات سوهای برده می شود.

وی اضافه نمود: به نظر من اسناد و مدارک به دست آمده از تأسیسات ساندمدونگ و سوهای حاکی از یک پرتاب ماهواره ای است.

پرتاب های ماهواره ای از تکنولوژی مشابه موشک های بالستیک استفاده می کند و کارشناسان بارها هشدار داده اند که تلاش های کره شمالی برای پرتاب ماهواره به فضا احتمالاً به آنها در ساخت موشک های بالستیک دوربرد کمک خواهد کرد.

لویز هشدار داد: فهمیدن این که آیا کره شمالی برای یک موشک نظامی آماده می شود یا برای یک راکت فضایی غیرممکن است. همچنین این احتمال وجود دارد که این فعالیت یک اقدام حساب شده و تعمدی برای جلب توجهات به ماهواره های جاسوسی آمریکا بوده باشد.

این در حالی است که وزارت امور خارجه آمریکا هنوز در این رابطه هیچ اظهارنظری نکرده است.

اوایل هفته گذشته نیز دو مؤسسه تحقیقاتی آمریکایی گفتند تونگ چانگ ری، مهم ترین سایت موشکی کره شمالی بازسازی شده است.

این دو مؤسسه تحقیقاتی گفتند طبق شواهد، فعالیت هایی برای بازسازی سایت موشکی تونگ چانگ ری در جریان بوده است. ظاهراً این تعمیرات ظرف سه هفته گذشته اجرا شده و در زمان ملاقات اخیر رهبران کره شمالی و آمریکا در ویتنام هم جریان داشته است.

این سایت برای پرتاب موشک های ماهواره بر مورد استفاده قرار می گرفته اما پس از اولین ملاقات کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سنگاپور، بخش هایی از آن تخریب شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تصاویر ماهواره ای حاکی از فعالیت در تاسیسات موشکی کره شمالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ماهواره ای حاکی از فعالیت در تاسیسات موشکی کره شمالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید