حمله هوایی در شرق افغانستان جان 11 غیرنظامی را گرفت

به گزارش وبلاگ فناوری، حمله هوایی به یک خودرو در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان دست کم جان 11 غیرنظامی را گرفت.

حمله هوایی در شرق افغانستان جان 11 غیرنظامی را گرفت

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ فناوری، منابع محلی در ولایت ننگرهار اعلام کردند که در نتیجه حمله هوایی به یک خودرو در شهرستان سرخ رود این ولایت 11 غیرنظامی کشته شدند.

ایمل نیازی فرمانده پلیس ولایت ننگرهار به خامه گفته است که جزئیات بیشتری در دست نیست و هویت این غیرنظامیان نیز معین نشده است.

اجمل عمر یکی از اعضای شورای ولایتی ننگرهار نیز گفته است که شمار غیرنظامیان کشته شده در حمله هوایی عصر جمعه 11 نفر هستند.

وی اضافه کرد: روزهای جمعه در شهرستان خوگیانی ولایت ننگرهار جشن های محلی برگزار می شود و بسیاری از مردم از شهرستانهای نزدیک در آن شرکت می کنند.

هنوز نیروهای افغان و خارجی مسئولیت این حمله هوایی را به عهده نگرفته اند اما حملات هوایی آمریکا یکی از مهمترین عامل های کشتار غیرنظامیان در افغانستان است.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان هفته گذشته با اشاره به حملات اخیر هوایی در ولایت بادغیس و فراه در غرب این کشور که براساس گزارش ها توسط نیروهای آمریکایی صورت گرفته، این حملات را مصداق جنایت جنگی دانست.

این نهاد همچنین از طرف های درگیر جنگ در افغانستان خواست تا برای حفاظت از جان، مال، حقوق و منافع شهروندان غیرنظامی کشور، با جدیت تمام کار و تلاش کنند.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان پیشتر نیز گزارش داده بود که در ماه گذشته میلادی بر اثر حملات هوایی 26 غیرنظامی افغان کشته و 24 تن دیگر نیز زخمی شدند.

این نهاد شمار تلفات غیرنظامیان در سال گذشته میلادی را نیز دو هزار و 817 کشته و 7 هزار و 955 زخمی مطرح نمود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حمله هوایی در شرق افغانستان جان 11 غیرنظامی را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله هوایی در شرق افغانستان جان 11 غیرنظامی را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید