ملاقات سفیر صربستان با سلطانی فر در وزارت ورزش

به گزارش وبلاگ فناوری، سفیر صربستان در ایران با وزیر ورزش و جوانان ملاقات کرد.

ملاقات سفیر صربستان با سلطانی فر در وزارت ورزش

به گزارش وبلاگ فناوری و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در ابتدای این ملاقات ضمن تبریک روز ملی صربستان گفت: روابط دو کشور روز به روز در حال رشد و توسعه در عرصه های مختلف از جمله ورزش است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این گسترش روابط حسنه ناشی از اراده رهبران دو کشور است که امیدواریم ایران و صربستان از این ظرفیت در عرصه های مختلف فرهنگی، ورزشی، مالی و جوانان استفاده نمایند.

وی اضافه نمود: در بسیاری از رشته های ورزشی ما تجربیات و قدرت بیشتری داریم و در برخی از رشته ها هم صربستان از ما بهتر است که باید با اعزام مربی، مدرس و برگزاری دوره های مختلف به هم در توسعه و پیشرفت این رشته ها یاری کنیم.

سلطانی فر تاکید نمود: هر دو کشور جزو ده قدرت برتر والیبال جهان هستند و ما در بسکتبال هم تنها سهمیه آسیا را برای المپیک 2020 توکیو گرفتیم. در واترپلو هم بعد از سال ها به مدال برنز بازی های آسیایی 2018 رسیدیم. علاوه بر این رشته ها در خیلی از ورزش های دیگر مثل تکواندو، تنیس روی میز، فوتبال و کشتی هم زمینه همکاری متقابل زیادی وجود دارد. مربی های صرب که در رشته های مختلف به ایران آمدند همواره مربیان خوب و بی حاشیه ای بودند.

او در مورد امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و صربستان در زمینه های مختلف از جمله ورزش و جوانان گفت: این یادداشت تفاهم خیز بلندی برای آغاز یک فصل جدید در روابط دو کشور است که امیدواریم با سفری که بزودی قرار است رئیس جمهور صربستان به ایران دارد، امضاء گردد.

وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: انعقاد این تفاهم نامه علاوه بر ورزش فرصت بسیار خوبی برای جوانان دو کشور هم هست. حدود 2600 سازمان مردم نهاد در کشور داریم که جوانان آینده ساز ما در آن مشغول به فعالیت هستند. همچنین در توریسم و گردشگری ورزشی و مسائل پزشکی ورزشی هم زمینه همکاری زیادی بین دو کشور وجود دارد.

سلطانی فر در خاتمه گفت: ما کشورهایی را که در دوران سخت تحریم آمرکا علیه ایران تنهای مان نگذاشتند، فراموش نمی کنیم و تاکید رئیس جمهور آقای روحانی این است که چنین کشورهایی مثل صربستان در اولویت ما برای گسترش روابط بعد از بازگشت شرایط طبیعی به کشور باشند.

دراگان تودورویچ سفیر صربستان هم ضمن تشکر از سلطانی فر برای این ملاقات گفت: در 10 سال گذشته روابط بسیار حسنه ای با ایران داشتیم و رئیس جمهور صربستان بسیار مایل است که روابط دو کشور بیش از قبل گسترش یابد. هشت تفاهم نامه در زمینه های مختلف از جمله ورزش با ایران آماده امضا داریم و او میخواهد بعد از انتخابات ماه آینده در صربستان شخصا به ایران سفر کند. ما مشتاق هر گونه همکاری در هر زمینه ای با کشور ایران هستیم و هیچ مرزی در این خصوص قائل نیستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ملاقات سفیر صربستان با سلطانی فر در وزارت ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات سفیر صربستان با سلطانی فر در وزارت ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید