شهرداران الجزایر هم مشارکت در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را رد کردند

حدود 40 شهردار از مجموع 1541 شهردار در الجزائر با مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در چهارم ژوئیه برگزار گردد، مخالفت کردند. این تصمیم در اعلام همبستگی با اعتراضات در این کشور علیه نظام بوتفلیقه اتخاذ شده است.

شهرداران الجزایر هم مشارکت در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را رد کردند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت شبکه الجزیره، پیشتر، عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت الجزائر اظهار داشت که انتخابات ریاست جمهوری در چهارم ژوئیه برگزار خواهد شد.

شهرداری ها در الجزایر نقش مهمی در نظارت بر انتخابات، برنامه ریزی رای گیری، روند انتخابات و شمارش آراء دارند.

شهردارها برای اعلام همبستگی با قضات الجزایر که تصمیم بر تحریم نظارت بر انتخابات گرفته اند، با مشارکت در برگزاری انتخابات مخالفت کردند.

قضات نقش محوری در برگزاری انتخابات در الجزائر دارند به ویژه آن ها وظیفه نظارت بر لیست های انتخاباتی را دارند که نقطه اختلاف میان مخالفان و مقامات است.

حزب اپوزیسیون تجمع برای فرهنگ و دموکراسی در بیانیه ای مخالفت تمامی نمایندگانش را با برگزاری این انتخابات و نظارت بر آن اظهار داشت و آن را فرمالیته و نمایشی خواند.

این حزب 37 شهرداری را در دست دارد به خصوص در ایالت های تیزی اوزو، بجایه در منطقه قبایل نشین که شاهد تحرکات اعتراض آمیز بوده است.

الجزایر 1541 شهرداری دارد که حزب جبهه آزادی بخش ملی و تجمع ملی دموکراتیک بر اکثر آن تسلط دارند.

از سوی دیگر، شماری از فعالان، حقوقدانان و خبرنگاران اخبار منتشر شده درخصوص برهنه کردن اجباری سه فعال زن در مرکز پلیس را محکوم کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شهرداران الجزایر هم مشارکت در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را رد کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداران الجزایر هم مشارکت در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را رد کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید