مرگ زودرس براثر خوردن غذای سرخ کردنی به طور روزانه

مطالعات جدید نشان می دهد خوردن غذای سرخ کردنی به صورت روزانه ما را به مرگ زودرس نزدیک می نماید.

مرگ زودرس براثر خوردن غذای سرخ کردنی به طور روزانه

به گزارش خبرنگاران، دکتر وی بائو از دانشگاه آیووا می گوید مردم می دانند غذای سرخ کردنی پیغام منفی برای سلامتی آن ها دارد اما شواهد علمی کمی برای نشان دادن اثرات نامطلوب درازمدت در خصوص غذاهای سرخ کردنی وجود دارد.

وی اضافه کرد به طورکلی متوجه شده ایم که مصرف غذای سرخ شده با مرگ ومیر کلی رابطه دارد.

این گروه تحقیق اطلاعات 107 هزار زن 50 تا 79 سال را به مدت 20 سال از 1990 تا 2017 آنالیز کردند که در این فاصله 31500 نفرشان فوت شده بودند.

کسانی که گزارش داده بودند که هرروز سرخ کردنی می خورند، 8 درصد بیشتر از سایرین دچار مرگ زودرس و به ویژه بیماری های قلبی-عروقی شدند.

نکته قابل توجه اینکه علی رغم تحقیقات قبلی، سرخ کردنی ها باعث مرگ ناشی از سرطان نمی شوند. هرچند نوع غذا در پیشگیری از سرطان نقش دارد، اما در این مورد به خصوص حیاتی نیست.

نکته مهم دیگر اینکه در میان سرخ کردنی ها مرغ و ماهی سرخ نموده بیشتر از سایر غذاهای مشابه، در مرگ زودرس نقش دارند. استفاده دوباره از روغن سرخ کردنی در رستوران ها دراین بین نقش اصلی در انتقال را دارد.

تحقیقات دیگر ارتباط میان غذاهای سرخ کردنی و چاقی، دیابت نوع 2 و یا بیماری های قلبی را متذکر می شوند اما واقعیت این است که به گفته محققان 40 درصد از آمریکایی ها هرروز فست فود می خورند.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "مرگ زودرس براثر خوردن غذای سرخ کردنی به طور روزانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ زودرس براثر خوردن غذای سرخ کردنی به طور روزانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید