نفت آمریکا از مرز 70 دلار گذشت

به گزارش وبلاگ فناوری، قیمت نفت آمریکا در معاملات سه شنبه به دنبال تخلیه سکوهای نفتی خلیج مکزیک در آستانه وقوع طوفان افزایش یافت و از مرز 70 دلار در هر بشکه گذشت.

نفت آمریکا از مرز 70 دلار گذشت

به گزارش وبلاگ فناوری، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 25 سنت یا 0.4 درصد افزایش نسبت به قیمت نهایی روز دوشنبه، به 70.05 دلار در هر بشکه رسید.

شرکت آنادارکو پترولیوم خاطرنشان کرد: دو سکوی نفتی در قسمت شمالی خلیج مکزیک را در آستانه نزدیک شدن طوفان گوردون تخلیه و فراوری را متوقف نموده است.

نفت برنت با هشت سنت کاهش نسبت به روز گذشته، 78.07 دلار در هر بشکه معامله شد.

کاهش بهای معاملات آتی نفت برنت در حالی روی داد که هند به پالایشگاه های دولتی اجازه داده است در صورتی که تهران نفتکش ها را بیمه کند، به واردات نفت ایران ادامه دهند.

اقدام هند مشابه اقدام چین است که تقریبا تمامی واردات نفت خود از ایران را با کشتی هایی انجام می دهد که متعلق به شرکت نفتکش ایران است. این به معنای آن است که دو وارد نماینده بزرگ آسیا با وجود فشار واشنگتن برای توقف خرید، برنامه هایی برای ادامه خرید نفت ایران در دست دارند.

به گفته معامله گران، نفت برنت همچنین از آشفتگی بازارهای نوظهور و رشد ارزش دلار که واردات نفت کشورهایی که از ارزهای دیگر استفاده می نمایند را گران تر می نماید، تحت فشارهای کاهش قرار گرفته است.

بانک انگلیسی بارکلیز روز سه شنبه در گزارشی خاطرنشان کرد: بازارهای نفت از سال 2017 که نگرانی ها نسبت به عرضه رو به رشد آشکارتر بود تغییر نموده اند. تحلیلگران این بانک پیش بینی کردند قیمت هر بشکه نفت خام در کوتاه مدت به 80 دلار یا حتی بالاتر از آن صعود می نماید با این حال خاطر نشان کردند: با وجود تحولات اخیر، عرضه جهانی ممکن است سال آینده از تقاضا فزونی پیدا کند. بارکلیز برای سال 2020 پیش بینی کرد میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت 75 دلار خواهد بود که بالاتر از پیش بینی قبلی 55 دلار در هر بشکه است.

بر اساس گزارش رویترز، بانک فرانسوی بی ان پی پاریبا نیز دیدگاه مشابهی داشته و نسبت به مسائل عرضه برای ادامه سال جاری و همچنین سال 2019 هشدار داد. تحلیلگران این بانک خاطرنشان کردند کاهش صادرات نفت ایران به دلیل تحریم های آمریکا، کاهش فراوری ونزوئلا و قطعی های مقطعی در لیبی احتمالا بعید است افزایش فراوری گروه اوپک پلاس را جبران کند. این بانک قیمت هر بشکه نفت برنت در سال 2019 را 79 دلار در هر بشکه پیش بینی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نفت آمریکا از مرز 70 دلار گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت آمریکا از مرز 70 دلار گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید