هند خواهان خروج فوری شهروندان خود از لیبی شد

دهلی نو-خبرنگاران- سوشما سواراج وزیر امور خارجه هند با انتشار پیامی در حساب توییتری خود، خواهان خروج فوری شهروندان این کشور از شهر طرابلس پایتخت کشور لیبی شد.

هند خواهان خروج فوری شهروندان خود از لیبی شد

به گزارش جمعه شب خبرنگاران، به نقل از نشریه تایمز او ایندیا، سواراج گفت: با وجود عملیات گسترده تخلیه و ممنوعیت سفر به لیبی، همچنان 500 شهروند هندی درشهر طرابلس حضور دارند. وضعیت لیبی به سرعت در حال تغییر است و شهروندان ما باید قبل لغو پروازها از این کشور خارج شوند.

هند پیش از این نیروهای حافظ صلح خود که از سوی سازمان ملل به لیبی اعزام شده بودند را از این کشور خارج کرد.

آتش زیر خاکستر لیبی پس از مدت ها سکوت از سوی جامعه جهانی، انتها با یورش نیروهای خلیفه حفتر به سمت طرابلس زبانه کشید. کشوری که پس از سال ها سپری شدن از سقوط معمر قذافی همچنان در ناامنی و بحران غوطه ور است و به دلیل نبود یک حکومت مرکزی واحد و مورد توافق گروه های ذی نفوذ، به یک سومالی دوم در شمال آفریقا تبدیل شده است.

حملات ارتش ملی لیبی که متحد دولت موازی و مستقر در شهر بنغازی در شرق این کشور است، نزاع قدرت را تشدید کرده است.

به گزارش خبرنگاران، لیبی پس از ساقط شدن حکومت معمر قذافی دیکتاتور مخلوع این کشور از قدرت، به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد.

دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در غرب کشور تشکیل شد که مورد حمایت جامعه جهانی است. همزمان یک دولت موازی در شرق لیبی که مجلس کنندگان به ریاست عقیله صالح و ژنرال حفتر از آن حمایت می کنند، اعلام موجودیت کرد.

در این میان، آمریکا پس از تشدید خشونت های جاری در لیبی، گروهی از نظامیان خود را از این کشور خارج کرده است.

شبد**267**9122

منبع: ایرنا

به "هند خواهان خروج فوری شهروندان خود از لیبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند خواهان خروج فوری شهروندان خود از لیبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید