پاسخ روابط عمومی مجلس به گزارشی درباره حقوق نمایندگان مجلس

به گزارش وبلاگ فناوری، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس به انتشار فیش حقوقی نمایندگان مجلس در یکی از روزنامه ها واکنش نشان داد.

پاسخ روابط عمومی مجلس به گزارشی درباره حقوق نمایندگان مجلس

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ فناوری، در توضیحات روابط عمومی مجلس آمده است: در پی انتشار گزارشی خلاف واقع با عنوان تصویر فیش حقوقی مجلسی ها در یکی از رسانه ها و بازنشر آن در فضای مجازی، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی با انتشار توضیحاتی بر انطباق حقوق نمایندگان با قانون نظام هماهنگ پرداخت، برابری حقوق ماهیانه آنان با همطرازانشان در دیگر دستگاه ها و بارگذاری دریافتی نمایندگان در سامانه سازمان اداری و استخدامی وفق قانون برنامه ششم توسعه تاکید نمود. متن این توضیحات به این توضیح است:

1. پرداخت حقوق به نمایندگان مجلس شورای اسلامی براساس قانون نظام هماهنگ پرداخت به کارکنان دولت است.

2.سرشکن کردن هزینه های مجلس شورای اسلامی بر تعداد نمایندگان، روش درستی برای محاسبه حقوق ماهیانه نمایندگان نیست.

3. نمایندگان حداکثر مانند همطرازان خود در سایر قوا و دستگاه ها حقوق دریافت می نمایند.

4. آنچه در گزارشی با عنوان تصویر فیش حقوقی مجلسی ها آمده، تصویری صحیح و واقعی نیست به خصوص که نقل و تخمین اعداد و ارقام به صورت جسته و گریخته اجرا شده و از صحت و اتقان محاسباتی برخوردار نیست.

در خاتمه یادآوری این نکته لازم است که به دنبال انتشار فیش های حقوقی بعضی مدیران دستگاه ها در خرداد 95، نمایندگان مجلس دهم در قانون برنامه ششم راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران کشور را به تصویب رساندند تا با اجرای این حکم قانونی، مردم هر ماه به وسیله سامانه اینترنتی از میزان حقوق دریافتی هر یک از مدیران کشور آگاه شوند. لذا با ابلاغ قانونی اجرا شده، حقوق و دستمزد تمامی نمایندگان ملت نیز در سامانه مربوط که در سازمان اداری و استخدامی دائر است، بارگذاری می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پاسخ روابط عمومی مجلس به گزارشی درباره حقوق نمایندگان مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ روابط عمومی مجلس به گزارشی درباره حقوق نمایندگان مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید