پنجشنبه سرنوشت ساز برای عراقی ها

به گزارش وبلاگ فناوری، ایرنا نوشت: هیات رئیسه مجلس عراق تصمیم گرفت که پنجشنبه آینده را برای نشست رای اعتماد به کابینه محمد توفیق علاوی نخست وزیر جدید انتخاب کند.

پنجشنبه سرنوشت ساز برای عراقی ها

دفتر رئیس مجلس عراق در بیانیه ای نوشت که مجلس عراق امروز دوشنبه نشستی فوق العاده به ریاست محمد الحلبوسی برای بحث در خصوص معین تاریخ جلسه رای اعتماد به کابینه علاوی برگزار کرد.

بیانیه نوشته که رئیس مجلس در این نشست تصمیم گرفت که پنجشنبه هفته جاری ساعت 13 را برای نشست رای به دولت جدید انتخاب کند؛ مشروط بر اینکه نخست وزیر علاوی طبق قوانین داخلی مجلس، برنامه وزیران و سوابق آنان را پیش از زمان برگزاری نشست به مجلس ارسال کند.

الحلبوسی رئیس مجلس عراق از محمد توفیق علاوی نخست وزیر جدید خواست تا پیش از برگزاری نشست روز پنجشنبه برنامه ها و اسامی وزیران دولت خود را ارسال کند.

قرار بود نشست رای اعتماد امروز (دوشنبه) برگزار گردد که به علت اختلاف نظر بین گروه های سیاسی مجلس بر سر ارسال نشدن اسامی کابینه پیش از برگزاری جلسه، به چهارشنبه موکول شد.

تعویق این نشست برای سومین بار پیاپی بیانگر اختلاف های سیاسی گروه های کرد و اهل سنت با علاوی بر سر نحوه گزینش بدون مشورت وزیران است.

محمد توفیق علاوی دوازهم بهمن گذشته با حکم برهم صالح رئیس جمهوری عراق به عنوان نخست وزیر جدید معرفی و مامور تشکیل کابینه شد.

وی جایگزین عادل عبدالمهدی شده است که آذر گذشته به علت فشارهای ناشی از اعتراض های خیابانی مجبور به کناره گیری از قدرت و استعفا شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "پنجشنبه سرنوشت ساز برای عراقی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجشنبه سرنوشت ساز برای عراقی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید