پیشرفت 14 درصدی پروژه فاضلاب گناباد پس از 10 سال

به گزارش خبرنگاران، هادی حیدری نیا بعدازظهر شنبه در نشست خبری اظهار کرد: خط انتقال آب گناباد به طول 120 کیلومتر بعد از خط انتقال سد دوستی بزرگترین خط استان می باشد که در حال انجام است.

پیشرفت 14 درصدی پروژه فاضلاب گناباد پس از 10 سال

وی اضافه نمود: در حال حاضر نزدیک به 24 هزار انشعاب آب در مرکز شهر و شهرهای کاخک و بیدخت داریم که 90 درصد آنها زیر قیمت تمام گردیده هزینه آب را پرداخت می نمایند.

مدیر آب و فاضلاب شهری گناباد توضیح داد: یکی از اقداماتی که اجرا شده برای بحث اهمیت و درست مصرف کردن تشکیل کمیته سازگاری با کم آبی بوده و تفاهم نامه ای فراگیر با هدف ترویج فرهنگ بهینه مصرف نیز به امضا رسیده که 18 سازمان را درگیر خود نموده که تاکنون خروجی آن موافقت با برگزاری دو جشنواره ملی در اسفند ماه با موضوع پوستر آب است.

حیدری نیا عنوان نمود: در پیک مصرف آب در گناباد حدود 310 لیتر در ثانیه مصرف صورت می گیرد و این در صورتی است که آب مصرفی گناباد از فاصله ای دور دست با 3 مرحله پمپاژ به گناباد می رسد که در صورت حادثه ای در خط انتقال شهر دچار مشکل می گردد.

وی ادامه داد: از سال 82 تا سرانجام سال 96 حدود 220 مورد حادثه در خط انتقال آب گناباد اجرا شده و با فرسوده گردیده خط این آمار در حال رشد است. در زمان پیک در شهر 12 هزار مترمکعب ذخیره آب داریم که در صورت بحران جوابگوی 10 ساعت شهر گناباد است.

مدیر آب و فاضلاب شهری گناباد با اشاره به شروع پروژه اصلاح 13 کیلومتر از مسیر اضطراری خط انتقال آب با اعتباری 146 میلیارد ریالی اظهار کرد: پروژه احداث مخزن ذخیره آب گناباد نیز با پیشرفت 20 درصدی در دست اقدام بوده که برآورد اولیه اعتبار آن در ابتدا 32 میلیارد ریال بوده است.

حیدری گفت: پروژه فاضلاب شهری گناباد 10 سال است که در حال انجام می باشد و تاکنون 14 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که به دنبال این هستیم از توان بخش خصوصی در اجرای این پروژه استفاده کنیم.

وی توضیح داد: پروژه فاضلاب شهری شهرک امام رضا(ع) گناباد با اعتباری 1.5 میلیارد تومانی اجرا گردیده و در حال حاضر اهالی شهرک از آن استفاده می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیشرفت 14 درصدی پروژه فاضلاب گناباد پس از 10 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت 14 درصدی پروژه فاضلاب گناباد پس از 10 سال"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید