گندزدایی و آهک پاشی مناطق آبگرفته آبادان و خرمشهر

به گزارش وبلاگ فناوری، خبرنگاران/خوزستان معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از گندزدایی و آهک پاشی 60 درصد مناطق آبگرفته آبادان و خرمشهر پس از بارندگی اخیر اطلاع داد.

گندزدایی و آهک پاشی مناطق آبگرفته آبادان و خرمشهر

دکتر آرش یلالی در گفت وگو با وبلاگ فناوری، با اشاره به شرایط آهک پاشی و گندزدایی مناطق دچار آبگرفتگی در پی بارندگی اخیر، اظهار کرد: پس از بارندگی دو هفته پیش، نیروهای بهداشت و درمان به منازل واقع در مناطق دچار آبگرفتگی اعزام شدند و آنالیز های لازم را انجام دادند که خوشبختانه بنا بر این آنالیز ها، طغیان بیماری واگیردار را در آبادان و شادگان نداشته ایم.

وی با اشاره تعیین 9 تیم تعیین از سوی دیگر شهرداری های خوزستان جهت آهک پاشی و گندزدایی این مناطق، اضافه کرد: از دوم دی ماه تیم های 15 تا 20 نفری از سوی شهرداری های باغملک، ایذه، قلعه تل، هویزه، هفتکل، ماهشهر، سربندر و چمران، تعیین آبادان و خرمشهر شدند.

یلالی گفت: در این مدت 60 تن آهک برای کار آهک پاشی در آبادان و خرمشهر تخلیه شد. طبق برنامه، نخست باید لایروبی جوی های روباز و شستشوی معابر و سپس آهک پاشی انجام گردد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان نمود: حجمی از کاری که بر عهده این تیم ها بوده صورت گرفته و مابقی کار بر عهده شهرداری های هر شهر گذاشته شده و اکنون تیم ها از منطقه خارج شده اند.

وی توضیح داد: در نقاطی که کار لایروبی، نظافت و آهک پاشی صورت گرفته، کار خوب بوده اما هنوز به صورت صد در صد نیست. حدود 60 درصد کار گندزدایی و آهک پاشی در مناطق آبگرفته آبادان و خرمشهر صورت گرفته و باید این کار تکمیل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گندزدایی و آهک پاشی مناطق آبگرفته آبادان و خرمشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گندزدایی و آهک پاشی مناطق آبگرفته آبادان و خرمشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید