42 میلیون مترمکعب آب صنعت بدون مصرف در مخازن سدهای کرمانشاه داریم

به گزارش وبلاگ فناوری، خبرنگاران/کرمانشاه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه از وجود 42 میلیون مترمکعب آب بدون مصرف، با تخصیص بخش صنعت پشت سدهای استان خبر داد و گفت: بهره وری مناسب از این آب برای ایجاد صنایع جدید می تواند به جهش تولید استان کمک کند.

42 میلیون مترمکعب آب صنعت بدون مصرف در مخازن سدهای کرمانشاه داریم

بهرام درویشی در جلسه امروز (16 فروردین) ستاد جهش تولید استان با اشاره به به طرح های آبی که در استان قابل بهره برداری است و می تواند به جهش تولید کمک کند، اظهار کرد: یکی از مهمترین این طرح ها سامانه گرمسیری است و با اعتبارات خوبی که برای آن در نظر گرفته سرعت قابل توجهی دارد و هیچ بهانه ای نیست که قطعه اول آن امسال به بهره برداری نرسد.

وی اظهار کرد: در این قطعه حدود 21 هزار هکتار اراضی استان آبکمک می شود که می تواند برای 21 هزار نفر اشتغالزایی ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان افزود: 1600 هکتار از اراضی پایین دست سد شرفشاه و 3500 هکتار از اراضی سد جامیشان نیز قابلیت بهره برداری دارد که با بهره برداری از آنها برای حدود 5100 نفر شغل ایجاد می شود.

درویشی 1200 هکتار از اراضی پایین دست سد گاوشان را نیز از دیگر طرح های آبی استان دانست که می تواند با تزریق پنج تا شش میلیارد تومان به بهره برداری برسد.

وی یکی دیگر از پروژه های آبی که می تواند به جهش تولید در استان کمک کند را بهره برداری از طرح آبرسانی به شهر جوانرود گفت که 10 تا 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و در کنار آن آب شهرک صنعتی جوانرود را نیز می توان تامین کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه همچنین بر لزوم استفاده بهینه از منابع آبی در اختیار استان برای توسعه صنایع نیز تاکید کرد و یادآور شد: هم اکنون حدود 42 میلیارد مترمکعب آب برای تخصیص به بخش صنعت استان پشت سدها ذخیره داریم که بدون مصرف مانده است.

درویشی از آب به عنوان محور توسعه یاد کرد و افزود: استفاده از این ظرفیت می تواند به جهش تولید استان با استفاده از منابع آبی کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "42 میلیون مترمکعب آب صنعت بدون مصرف در مخازن سدهای کرمانشاه داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "42 میلیون مترمکعب آب صنعت بدون مصرف در مخازن سدهای کرمانشاه داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید