700 کودک در یک سالن برای تماشای تئاتر!

به گزارش وبلاگ فناوری، یکی از کارگردان های حاضر در بخش مسابقه جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از ظرفیت بیش از اندازه برخی سالن های نمایشی این جشنواره که سبب بروز مشکلاتی در اجرا می شوند، گله کرد.

700 کودک در یک سالن برای تماشای تئاتر!

مهدی سیم ریز که با کارگردانی مشترک محبوبه پاداش و با نمایش غول بابا از مشهد در بخش مسابقه تئاتر ایران بیست وپنجمین دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان شرکت نموده و در دومین روز نمایش خود را به صحنه برده است، در گفت وگویی با وبلاگ فناوری اعلام کرد: با توجه به برنامه ریزی های اجرا شده در جشنواره همه چیز خیلی خوب پیش رفته و گروه ها به لحاظ اسکان و امکانات دیگر، شرایط خوبی دارند. همچنین سالنی که ما نمایش خود را در آن اجرا کردیم ویژگی های خیلی مناسبی داشت اما تنها مشکل، ظرفیت زیاد آن بود.

او در این باره شرح داد:نمایش غول بابا در یک سالن همایش با ظرفیت 700 نفر اجرا شد که به همان اندازه هم تماشاگر داشتیم، یعنی 700 کودک و نوجوان که برای یک نمایش کودک تقریبا فاجعه است چون کوچکترین صدایی مانع اجرای درست کار می گردد و برای بچه ها هم شنیدن و درک نمایش سخت خواهد بود.

وی اضافه نمود: متاسفانه علاوه بر این که کار ما برای اجرا سخت شد، تقریبا نیمی از سالن نفهمیدند که در این نمایش چه گذشت و خود بچه ها در چنین شرایطی بیشتر متضرر می شوند چون خانواده ای که پول داده تا فرزندش نمایشی را تماشا کند، قطعاً انتظار دارد هم از ان لذت ببرد و هم متوجه کار بگردد.

سیم ریز با بیان اینکه نمایش خود را با اقتباسی از داستان جک و لوبیای سحرآمیز آماده نموده که نشانه هایی از سنت های خراسانی هم در ان دیده می گردد، درباره برنامه ریزی اش برای اجرای عمومی این نمایش گفت: این اثر در جشنواره مبارک تهران هم شرکت نموده بود و همان جا از سوی تالار هنر برای اجرای عمومی دعوت شد که البته با توجه به زمان بندی این تالار، سال آینده نوبت به نمایش ما می رسد.

او درباره شرایط اجرای نمایش کودک در مشهد هم اضافه نمود: تئاتر کودک در مشهد چند سالی است که با پیشرفت خوبی روبرو شده و به لحاظ اقتصادی از پس خود بر می آید یعنی هم به لحاظ میزان کسب جوایز و موفقیت در جشنواره ها کارنامه خوبی داشته و هم در اجرای عمومی با استقبال روبرو شده است درنتیحه تقریبا می توان گفت تئاتر کودک در مشهد پس از تهران در صندلی خوبی واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "700 کودک در یک سالن برای تماشای تئاتر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 کودک در یک سالن برای تماشای تئاتر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید